Tradice


Na podzim máme tradiční víkendovou výpravu na Kvíčalku, kam jezdívají nejstarší družiny. Tedy celý oddíl kromě družiny nováčků.

V prvním prosincovém víkendu pořádáme akci nazvanou kurz dovedností a to zaměřenou na elektriku. Dále v tomto měsíci máme společnou (oddílovou) vánoční schůzku s hromadou cukroví a dobré sváteční nálady. Sobota před Štědrým dnem pak patří tradiční vánoční výpravě za jmelím.

V únoru pořádáme další díl kurzu dovedností. Tentokrát zaměřený na práci s počítačem. V tomto měsíci také mívá nejstarší družina svoji družinovou víkendovou výpravu na Kvíčalku. Koncem března se pak celý oddíl (tedy tentokrát i s družinou nováčků) sejde na víkendové výpravě na Kvíčalce.

O velikonočních prázdninách – na Zelený čtvrtek jezdíme do Moravského krasu. V dubnu je pak na řadě další část kurzu dovedností. Tato část se odehrává na Kvíčalce a zabývá se vlčkem táborníkem.

Červen se pak nese ve znamení sobotních brigád na tábořišti, protože je potřeba si připravit místo na tábor.

Tradičně míváme tábor prvních 14 dní v červenci. Jezdíme na naši domovskou základnu na Kvíčalce, ale také jezdíváme na tábořiště v Trpíku, které je vzdáleno asi 20 Km od Moravské Třebové.

Koncem srpna pak nejstarší družinka vyráží na svou víkendovou výpravu, při které se objeví na balení tábora, kde pomáhá uklidit tábořiště.

V září potom přechází naše nejstarší družina do 2. oddílu.


Aktuality

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !
  • Do 15. ledna je potřeba registrační poplatek na rok 2020, který činí 600 Kč.
19.12.2019
  • Aktualizovány odkazy.
17.12.2019
  • Aktualizována karta akcí.
  • Aktualizována karta Kontaktů-vedoucích.

Odkazy

počítadlo.abz.cz