Výtah činnosti za rok 2016

Jelikož v našem oddíle jsou rádci, kteří se starají o program pro děti a během akcí také o děti, rozhodli jsme uspořádat akce jenom pro ně. Taková akce byla hned ze začátku roku, kdy v sobotu 7.2. se vyrazilo směr Kunčina, kde si naši rádci vyzkoušeli pletení pomlázek, pod profesionálním dohledem.

Jednou za čas pořádáme pro naše vlčata akci s názvem Kurz dovedností, kde si mohou vyzkoušet různé věci a pokud budou dobří, tak i ulovit vlčka. Taková akce se konala o víkendu 12-14.2. Byla zaměřena na elektriku a tak si kluci mohli vyzkoušenost různé elektrikářské nástroje a hlavně si vyzkoušeli udělat svůj první tirák-světýlko na baterku. Akce byla velmi vydařená a to nejen z pohledu účastník, ale také z pohledu rádců

V březnu jsme se zúčastnili dalšího ročníku skvělé střelecké soutěže ,,O kulky Oldy Šetrného“. Některá z vlčat dosáhla opravdu skvělých výsledků.

Již tradičně chodí naše smečka koncem března na víkendovou výpravu na Kvíčalku. Ani letos tomu nebylo jinak, a tak se slezlo 14 vlčat a 5 vedoucí. Ani tento rok již koncem března nebylo po sněhu ani památky. Večery patřily hrám jako Palermo, Elektrika a další. Jenže v pátek nás vyrušila královna s prohlášením o Rytířském turnaji o ruku princezny. A tak se celou sobotu kluci utkávali mezi sebou v disciplínách. Celé klání a tedy i ruku princezny vyhrál Bruno.

Letos jsme obnovili tradici a vyjeli na zelený čtvrtek do Moravského krasu, kde jsme navštívili Býčí skálu a jiné.

Ke Dni země pořádá naše středisko pro město akci Perfektně Vyčištěné Cesty (PVC). Náš oddíl dostal bojový úkol a to vyčistit od odpadků Křížový vrch.

V dubnu proběhl další víkend zaměřený na naše rádce. Sraz na skautském baráku, odkud bylo potřeba se dostat na konec Linhratic. Po cestě se plnily úkoly, zaměřené na komunikaci a spolupráci mezi sebou.

Koncem dubna jsme také vyrazili s vlčaty na okresní kolo vlčáckých závodů v Dolním Újezdu. S Modrou 6 se pak ještě první týden v červnu vyráželo do Pardubic na krajské kolo závodů.

V červnu nás před koncem školního roku čekala brigáda na tábořišti na Kvíčalce, kde jsme pomáhali stavět stožár, stavět stany atd.

Letošní tábor jsme strávili na Kvíčalce. Kromě klasických her jako Výsadkáři, Safari, Sedm sedmiček, jsme hráli také spoustu nových her. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je jezdit ve Formuli1, jak fungují banky a při večerní hře „60 sekund“ i krádeže aut. Letos jsme v rámci CTH zachraňovali zemi Deltora od zlého Temného pána. A tak se tábor hemžil příšerami jako Velký žabák, Bronzový bojovník a další. Rytíři se také dostali do bludiště, které jim pěkně zamotalo hlavu, ale všichni se v pořádku z labyrintu vymotali. Poté stihly nasbírat všech 7 mocných kamenů Deltory a porazit tak Temného téma. Počasí bylo po celou dobu tábora vynikající. Občas nám ta vedra lezla už příliš do hlavy :D Můžeme pochválit vlčata za velmi dobré chování po celou dobu tábora. Pochvala také patří vedoucím za vynikající práci.

Konec prázdnin bývá ve znamení brigády na Kvíčalce-balení tábora. Letos se uskutečnila v neděli. Opět jsme využili příležitosti a udělali cyklo-výlet pro naše rádce. Akce byla vydařená, i když byli rádci vyčerpaní.

Na podzim se vyrazilo s Červenou 6 za pokladem Kapatána Červenovouse. Počasí sice moc nepřálo a nepodařilo se dosáhnout cíle, ale i tak jsme si akci užili. Do Třebářova se jelo autobusem a pak přes Rychnovský vrch zpátky do Třebové.

Aladin vede Modrou 6 spolu s Vojtou a Dobim. Kamil vede Šedou 6 spolu s Tadeášem a Mamutem. Červenou 6 vede Indy spolu s Benem.

Přestože náš oddíl má další členy — Kebule a Váša, jsou tito členové přes týden zaneprázdněny školou či prací. I když nám s vedením pomáhá dvojice nováčku z řad 2. oddílu, stále nám chybí plnoletí rádcové, kteří by s vedením programu pomohli.

Zástupce vůdce oddílu
Petr Zemach — Indy


Aktuality

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !
  • Do 15. ledna je potřeba registrační poplatek na rok 2020, který činí 600 Kč.
19.12.2019
  • Aktualizovány odkazy.
17.12.2019
  • Aktualizována karta akcí.
  • Aktualizována karta Kontaktů-vedoucích.

Odkazy

počítadlo.abz.cz